Kriolipoliza

Wśród zabiegów oferowanych przez kliniki medycyny estetycznej, polecane są przede wszystkim zabiegi polegające na usuwaniu i redukcji nadmiernej tkanki tłuszczowej u pacjentów.
Wśród miast, w których wykonywane są zabiegi estetyczne, takie jak wypełnianie zmarszczek czy kriolipoliza Kraków jest centrum medycyny estetycznej dla całego południa Polski.
Ponieważ jędrna, sprężysta skóra, zadbana twarz i piękne ciało są niezwykle istotne dla dobrego samopoczucia i wysokiej samooceny, zabiegi te cieszą się dużą popularnością, pomimo swojej wysokiej ceny.
Jednym z nowocześniejszych zabiegów redukujących tkankę tłuszczową jest kriolipoliza. Wypiera ona w czasach dzisiejszych liposukcję oraz inne inwazyjne metody usuwania i redukowania tkanki tłuszczowej – jest przy tym stosunkowo nieinwazyjną metodą.
Zabiegi wykonywane w centrach medycyny estetycznej są niezwykle popularne, a zatrudniona kadra doświadczonych lekarzy zajmujących się medycyną estetyczną gwarantuje, że są one bezpieczne, prawie bezbolesne, a ewentualne powikłania są minimalizowane do niemal zerowego poziomu.
Na czym polega zabieg kriolipolizy?
Dzięki odkryciu, że komórki podskórnej tkanki tłuszczowej są znacznie wrażliwsze na zimno od innych tkanek, zaczęto stosować zamrażanie tych tkanek, dzięki czemu dochodzi do rozpadu komórek tłuszczowych i tym samym do szybkiej i widocznej redukcji tłuszczu.
Należy jednak pamiętać, że nie jest to zabieg bezpieczny dla każdego. Szczególnie nie poleca się go osobom z padaczkami, cukrzycą, zaburzeniami nerek, przy chorobach tarczycy czy w czasie ciąży i karmienia piersią.
Zabieg taki powinien zostać wykonany przez doświadczonych lekarzy, którzy posiadają odpowiednią wiedzę oraz często długoletnie doświadczenie, minimalizuje to ryzyko powikłań po zabiegu i gwarantuje długotrwały pozytywny efekt estetyczny. Prawidłowo wykonane zabiegi kriolipolizy zdumiewają efektami oraz rzutują pozytywnie na samopoczucie pacjentek, a to jest przyczyną wciąż rosnącej popularności tego typu zabiegów wśród pacjentów, zwłaszcza w średnim wieku.