Zapora na straży miejsca parkingowego

Nie jest tajemnicą, że ogromna część współczesnego polskiego społeczeństwa jest zmotoryzowana. Również tajemnicą nie jest, że rozwój infrastruktury nie zawsze nadąża za bogaceniem się społeczeństwa i miejsca parkingowe są u nas często na wagę złota,

Kojarzysz tego irytującego gościa, który w pracy zawsze zostawia samochód na twoim miejscu? Albo sąsiada, który za nic mając osiedlowe tradycje zawsze pcha się ze swoim wrakiem tam, gdzie od niepamiętnych czasów stała twoja wypieszczona „furka”? Jeśli tak być może świetnym rozwiązaniem dla ciebie będzie zapora parkingowa.

Zapora parkingowa to urządzenie przypominające niewielką metalową bramkę. Jest prosta w obsłudze, łatwa w transporcie i pozwala skutecznie zablokować miejsce parkingowe. Większość producentów dba też , aby zapora wyposażona była w elementy odblaskowe, dzięki czemu widoczna jest nawet w nocy, co zwiększa bezpieczeństwo na parkingu.
	zapora parkingowa

Dzięki zaporze parkingowej już nigdy nie będziesz musiał narzekać, że ktoś zajął twoje miejsce parkingowe. Pomyśleć, że tak wspaniałe urządzenie możesz mieć już w cenie ok. 200 złotych. Przyznasz chyba, że to zupełnie niewygórowana cena za pewne miejsce parkingowe. W dodatku w przeciwieństwie na przykład do opłaty na parkingach strzeżonych musimy uiścić ją tylko raz – przy zakupie. Później możemy używać zapory parkingowej według naszych potrzeb. (Tu jedna uwaga polecalibyśmy stawiać w blokady w miejscach, gdzie użytkownik rzeczywiście ma prawo zostawić samochód, blokowane miejsc na publicznych parkingach może skończyć się dla użytkownika mandatem oraz nasiloną krytyką ze strony społeczeństwa).

Zapory parkingowe cieszą się coraz większa popularnością, zwłaszcza na nowo powstających osiedlach gdzie często miejsca parkingowe wynajmuje się wraz z mieszkaniem. W praktyce jednak często zdarza się, że sąsiedzi i odwiedzający, nie szanują praw własności do miejsca parkingowego. (I to tym razem prawa rzeczywistego, a nie zwyczajowego). Wtedy zawsze warto zawalczyć o swoje. Choćby wykorzystując do tego celu zaporę parkingową.